Врегулювання страхових випадків у період воєнного стану

Публікація від 20.03.22

Шановні клієнти!

ПрАТ «СК «ПРОВІДНА» висловлює Вам свою повагу та вдячність за плідну співпрацю в галузі майнових видів страхування.

Після запровадженням на території України воєнного стану з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 р. ПрАТ «СК «ПРОВІДНА» продовжує працювати та забезпечувати страховий захист застрахованих осіб за договорами страхування.

Повідомляємо, що вертикаль врегулювання працює у віддаленому режимі.

На поточний момент впроваджено наступний загальний порядок обслуговування страхових подій:

1. заявник звертається до «гарячої лінії» ПрАТ СК «ПРОВІДНА» і  реєструє своє звернення

2. працівники Контакт-Центру направляють зареєстроване звернення на регіональний підрозділ врегулювання.  Співробітник регіонального центру врегулювання зв'язується із заявником та обговорює з ним подальший порядок дій.

3.       На час воєнного стану за погодженням із заявником ми пропонуватимемо виплати через приват-мані або на картковий рахунок на підставі нашої внутрішньої експертної оцінки.

 ВАЖЛИВО: збитки, що сталися внаслідок бойових дій, внаслідок кульових та осколкових ушкоджень, внаслідок впливу ударною хвилею тощо – не покриваються згідно умов договору страхування (як по рухомому, так і по нерухомому майну). Порядок врегулювання збитків з особистих видів страхування (ВЗК, НВ, медицина) на період військового стану встановлюється вертикаллю особистого страхування.

 

 Щодо врегулювання подій за договорами КАСКО:

1. Усі події, що відбулися не в зоні військових дій, не внаслідок авіа та артобстрілу та ніяк не пов'язані з проведенням бойових дій, СК «ПРОВІДНА» відпрацьовуватиме за стандартною процедурою: вивчення матеріалів страхової справи з подальшим прийняттям рішення.

2. Рекомендуємо страхувальникам оформляти ДТП за європротоколом за причини не виїзду поліції на ДТП у поточних умовах. Якщо ДТП не буде оформлено – такі випадки будуть відпрацьовані в ліміті за опцією «Врегулювання без звернення до компетентних органів». У разі наявності причинно-наслідкового зв'язку між ДТП та бойовими діями – збитки не покриваються згідно умов договору страхування.

3. Шановні клієнти,  переважна більшість наших партнерських СТО зараз не працюють і проводити відновлювальний ремонт на СТО в даний момент неможливо. Тому ми вимушено пропонуємо компромісні виплати на руки (через Приват-Мані) або на картковий рахунок.

4. Несвоєчасне подання заяви на виплату або надання ТЗ на огляд з порушенням строків не буде причиною відмови у виплаті, якщо заява не містить ознак страхового шахрайства.

5. Рішення у справах, де буде встановлено факт порушення строків оплати чергового платежу (більше 10 днів, але пізніше 30) та за якими буде відсутній факт надання ТЗ на повторний огляд, прийматиметься в окремому порядку.

6. Проведення огляду потерпілого ТЗ можливе лише у наступних містах (за попередньою домовленістю з нашим регіональним урегулювальником): Дніпро, Мукачево, Івано-Франківськ, Полтава, Хмельницький, Черкаси.

7. У разі наявності простих пошкоджень - не більше трьох кузовних деталей, ми просимо, щоб заявники самостійно робили фотофіксацію пошкоджень.

 

Щодо врегулювання подій за договорами ОСЦПВ:

1. Огляди ТЗ у тих містах, де фізично присутні працівники нашого підрозділу врегулювання, можливі за попередньою домовленістю з регіональним урегулювальником ПрАТ «СК «ПРОВІДНА». Ця можливість існує лише у тих містах, де не ведуться бойові дії.

2. Якщо внаслідок події було завдано незначної шкоди (ушкоджено не більше трьох кузовних деталей, що не потребують заміни) та проведення огляду потерпілого ТЗ ускладнено, ми просимо, щоб заявники самостійно робили фотофіксацію пошкоджень.

4. Рекомендуємо страхувальникам оформляти ДТП за європротоколом за причини не виїзду поліції на ДТП у поточних умовах. Якщо ДТП не буде оформлено та у разі наявності причинно-наслідкового зв'язку між ДТП та бойовими діями – збитки не покриваються згідно умов договору страхування.

 

Що стосується організації послуг за опцією «Технічна допомога в дорозі»: 

1. Регіональні Служби евакуаторів нині працюють лише кілька годин протягом світлового дня у межах великих міст, де вони фізично перебувають і де не ведуться бойові дії. Між містами евакуатори зараз не працюють.

2. Внаслідок оголошеного військового стану приїзд евакуатора може займати тривалий час. Пріоритет евакуаторів – обслуговування запитів ЗСУ, а потім решта.